Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia

 
 
 

Ogłoszenia duszpasterskie
29 niedziela zwykła 20. 10. 2019 r

1. Dzisiaj jest Niedziela Misyjna. Jest to przypomnienie, że Kościół jako  wspólnota ludzi wierzących, obejmuje wszystkie narody i wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za głoszenie Ewangelii. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Zbliża się uroczystość Wszystkich świętych,  listopad - miesiąc modlitwy za zmarłych, przy wyjściu z kościoła są  kartki na wypominki. Wypełnione, można  składać w niedziele u osób przyjmujących przy stoliku. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne. Pamiętamy o tych, których kochamy , a którzy czekają na naszą pomoc i pamięć w modlitwie. Wypominki , msza św. różaniec, koronka i odpust za zmarłych, to wspaniała pomoc i pamięć ofiarowana zmarłym , których wciąż kochamy i o nich pamiętamy.

3. Dzisiaj po mszy św. o godz. 10 00 jest spotkanie z rodzicami dzieci kl. II.

4. Spotkania z rodzicami dzieci komunijnych. W czwartek zapraszam na spotkanie rodziców kl. III a, w piątek kl. III b. Spotkania rozpoczną się o godz.18 00 w sali św. Jana Pawła II na plebanii.

5. Kancelaria parafialna czynna jest w środę od godz. 15 00 do  17 00.

6. Intencje mszalne ....

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła .

Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny

Ogłoszenia duszpasterskie
28 niedziela zwykła 13. 10. 2019 r1. Przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy ”. Przed kościołem jest kwesta na Dzieło Nowego Tysiąclecia – pomoc w kształceniu ubogiej młodzieży. Są tez papieskie kremówki.

2. Za tydzień jest Niedziela Misyjna.

3. W ubiegłą niedzielę na Seminarium Duchowne zebraliśmy ofiarę w wysokości 813 zł  - Bóg zapłać, wszystkim ofiarodawcom.

4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10 00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci kl. II.

5. Zbliża się listopad , miesiąc modlitwy za zmarłych. Od przyszłej niedzieli przy wyjściu z kościoła będzie można wziąć kartki  na wypominki. Wypełnione,  można  składać w niedziele u osób przyjmujących przy stoliku .  Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne. Pamiętamy o tych, których kochamy , a którzy czekają na naszą pomoc i pamięć w modlitwie za nich. Wypominki , msza św. różaniec, koronka i odpust za zmarłych, to wspaniała pomoc i pamięć ofiarowana zmarłym , których wciąż kochamy i o nich pamiętamy.

6. Msze św. w tym tygodniu: wtorek, środa ,czwartek i piątek o godz. 17 00, a w sobotę o godz. 15 00

7. Intencje mszalne...

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła .

9. Dzisiejsza taca w II miesiąca, przeznaczona jest na budowę plebanii.


                                                                                 

Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny
O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e
XXVII niedziela zwykła-  6 . 10. 2019 r

1. W przyszłą niedzielę jest XVIII -  Dzień Papieski pod hasłem „ Wstańcie ,  chodźmy ” – po mszy św. zbiórka ofiar na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”  na stypendia dla najuboższej  młodzieży.

2. Przez miesiąc październik Nabożeństwo Różańcowe jest  po mszy św.

3. Dzisiaj po mszy św. kleryk z naszego Seminarium Duchownego w Koszalinie będzie zbierał ofiarę na Seminarium.

4. W dzisiejszą niedzielę na mszy św. o godz. 10 00 jest poświęcenie różańców dzieciom komunijnym.

5.  Intencje mszalne …

6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła.

7. Prasa katolicka  Gość  Niedzielny, Mały Gość Niedzielny

8. W przyszłą  niedzielę II miesiąca  taca inwestycyjna przeznaczona jest na budowę plebanii

                                                                                                              Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny
O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e
XXVI Niedziela Zwykła - 29. 09. 2019 r.
1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do udziału w Nabożeństwie Różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali w dni powszednie   po Mszy, a w niedziele – dziesiątka Różańca po Mszy św. o godz. 10 00. Młodzież i dzieci ,  Nabożeństwa Różańcowe mają  w środy.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10 00 będzie poświęcenie różańców dzieciom komunijnym.

3. Intencje mszalne...

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła

5. Prasa katolicka : Gość Niedzielny.

6. We wtorek  po mszy św. o godz. 17 00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania z kl. III gimnazjum.

7. Kancelaria parafialna czynna jest w środę od godz. 15 00 do 17 00 i po mszy św.

8. W tym tygodniu jest pierwszprzypada piątek miesiąca. Wystawienie Najśw. Sakramentu i spowiedź od godz. 16 00. nabożeństwo do NSJ i Msza św. o godz. 17 00. przed Mszą św. będzie modlitwa różańcowa .

9. W piątek są odwiedziny chorych od godz. 9 00.Ks. Proboszcz Mirosław KoniecznyO g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e
XXV   Niedziela Zwykła -   22. 09. 2019 r.1. W środę jest spotkanie  z rodzicami dzieci kl. IV, które w przyszłym  roku będą miały Rocznicę  I komunii św.

2. Msze św. w tym tygodniu : o godz. 17 00.  W  piątek msza św. o godz. 8 30 , w sobotę msza św. ślubna o godz. 16 00 .

3. Intencje mszalne....

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła

5. Prasa katolicka : Gość Niedzielny

6. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych : Kazimierza Kowalik i Teresę Chatul – wieczny odpoczynek ……...
                                                                                                    Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny
XXIV Niedziela Zwykła - 15. 09. 2019 r.  
1. W dzisiejszą niedzielę w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu odbywają się coroczne uroczystości odpustowe. Msza św. o godz. 12 00.

2.  W czwartek , 19 września po mszy św. o godz. 17 00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

3.  W piątek po mszy św. jest spotkanie z ministrantami.
      
4.  W środę  jest Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Msza św. o godz. 17 00.

5.  Intencje mszalne...

6.  Bóg zapłać za posprzątanie kościoła

7.  Prasa katolicka: Gość NiedzielnyKs. Proboszcz Mirosław Konieczny
O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e
XXIII Niedziela Zwykła - 8. 09. 2019 r.


  

1. W przyszłą niedzielę 15 września w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu odbędą się coroczne uroczystości odpustowe.
Msza św. o godz. 12 00. Diecezjalny Dzień  Młodzieży w Skrztuszu w sobotę 14 września.

2. W tym tygodniu w sobotę jest - Święto Podwyższenia Krzyża. Kościół przeżywa ostatnio niezwykle trudny czas. W tym dniu jest organizowana akcja „ Polska pod Krzyżem ”. Jako wspólnota parafialna pragniemy włączyć się w tę modlitwę . Rozpoczniemy mszą św. o godz. 10 00. Pół godziny przed mszą św. będzie sakrament pojednania. Po mszy św. przejdziemy pod Krzyż na ul. Słupskiej i tam w centrum naszej miejscowości odbędzie się adoracja krzyża . Zapraszam wszystkich na wspólną modlitwę. Nasz udział będzie wyznaniem i świadectwem naszej wiary oraz obroną wartości chrześcijańskich,  których znakiem jest Krzyż Chrystusa. Św. Jan Paweł II mówił do nas  „ brońcie krzyża od Giewontu do Bałtyku ” .
   
3. Spotkanie dla młodzieży kl. VIII i I szkoły średniej dzisiaj po mszy św. o godz. 10 00.

4. Dzisiaj na mszy św. o godz. 10 00 jest poświęcenie tornistrów dzieciom kl. I.  

5. Intencje mszalne...

6. W dzisiejszą niedzielę taca przeznaczona jest na Sanktuarium w Skrzatuszu, w przyszłą niedzielę na inwestycje w parafii.

7. Prasa katolicka : Gość NiedzielnyKs. Proboszcz Mirosław KoniecznyO g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e

XXII niedziela zwykła - 1. 09. 2019 r.1. Dzisiaj  jest  80. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej.  

2. Dzisiaj msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego o godz. 10.00 – serdecznie zapraszamy uczniów, ich rodziców i nauczycieli;  W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10 00 jest poświęcenie tornistrów dzieciom kl. I. W zakładce Prawa Rodziców na naszej stronie www.parafiasiemianice.pl znajdują się dokumenty: Rady Stałej KEP oraz dokument - Oświadczenia rodziców dotyczące edukacji seksualnej dzieci i odpowiedzialności rodziców –  rodziców proszę o zainteresowanie poważnym tematem dotyczącym ich dzieci.

3. I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św., od godz. 16 00 , jest to również spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Adoracja od godz. 16.00 ,  msza św. o 17.00 i nabożeństwo do NSJ .

4. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9 00.

5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania kl. VIII i kl. I szkoły średniej , w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10 00.

6.  W przyszłą niedzielę z sanktuarium św. Józefa w Słupsku , po Mszy św. o godz. 13.00 sprawowanej przez JE ks. bpa Krzysztofa Włodarczyka, wyruszy Marsz dla Jezusa – zapraszamy do złożenia osobistego świadectwa wierności Jezusowi poprzez udział w tej manifestacji wiary i miłości, która zakończy się koncertem uwielbienia;

7. Ofiary z tacy w przyszłą niedzielę  przeznaczone będą na sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Skrzatuszu, w związku z tym taca inwestycyjna na potrzeby parafii będzie zbierana 15 września;

8. Prasa Katolicka: - Gość Niedzielny

9. Intencje mszalne.…

10.  W parafii  organizowany jest wyjazd na  uroczystości odpustowe do Skrzatusza na 15 września. Dla młodzieży na Diecezjalne Spotkanie Młodych - 14 września .


Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny

O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e
XX Niedziela Zwykła -18. 08. 2019 r.

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

2.  W najbliższe dni będziemy obchodzić następujące wspomnienia:
- 20 VIII – Święty Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”
- 21 VIII – Święty Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Święta; nazwano go „papieżem dzieci” (wspomnienie obowiązkowe).
- 22 VIII Najświętszej Maryi Panny Królowej
- 23 VIII św. Róży z Limy  
- 24 VIII  Święto św. Bartłomieja

3.   Bóg zapłać za posprzątanie kościoła.

4. Prasa Katolicka: Gość Niedzielny.

5. W ubiegłą niedzielę II – ą miesiąca taca na budowę plebanii wyniosła 730 zł. Wszystkim ofiarodawcom  –  za każde wsparcie dzieła budowy składam serdeczne Bóg zapłać !

6. Intencje mszalne....

     
      
Ks. proboszcz Mirosław Konieczn
y

                                                O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e
XVI Niedziela Zwykła -  21. 07. 2019 r.1. W najbliższy czwartek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.  Z racji wspomnienia  patrona kierowców - świętego  Krzysztofa - poświęcenie  pojazdów w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 8 00,  10 00 i 12 00. Ofiary złożone , będą przeznaczone na stowarzyszenie MIVA Polska, którego celem jest pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków  transportu.

2. W piątek , 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej  Maryi Panny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności.

3. Zapraszam do lektury prasy katolickiej; Gość Niedzielny

4. Msze św. w tym tygodniu codziennie: o godz. 17 00. w sobotę  msza św. ślubna o godz. 16 00.

5. 1 sierpnia wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jest możliwość duchowego pielgrzymowania w tzw. „GRUPY ZŁOTEJ”. Zapisy od przyszłej niedzieli w zakrystii.

6. Intencje mszalne....

7. Kancelaria parafialna jest czynna: w środę - od godz. 15 00 -  do  17 00.


       

ks. Proboszcz Mirosław Konieczny
Tel.   605 369 838


O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e

Uroczystość Trójcy św.  16. 06. 2019
  

       
                                                                            
1.  Dzisiejsza Uroczystość  Św. Trójcy  to chwała Jedynemu Panu Bogu w Trzech Osobach, to  podstawowa prawda naszej chrześcijańskiej wiary.

2.  W środę jest zakończenie roku szkolnego . Msza św. dla dzieci i młodzieży o  godz. 8 00. Spowiedź na zakończenie roku,  od godz. 16 00 i msza św. o godz. 17 00
 
3.  Intencje mszalne....

4.  Prasa katolicka, Gość Niedzielny.

5.  W tym tygodniu w czwartek jest uroczystości Bożego Ciała.  Proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję  Bożego Ciała mieszkańców ulic:
           I -  ołtarz obok posesji pani Danusi Kaczyńskiej ul. Żytnia 8
           II – ołtarz   ul. Żytnia, obok domu p. Lubińskich
           III – ołtarz ul. Robotnicza
           IV -  ołtarz  ul. Rybacka przy posesji nr 9
Msza św. będzie na parkingu przed boiskiem. O przygotowanie miejsca do odprawienia mszy św. proszę mieszkańców Osiedla pod lasem. Dziewczynki do sypania kwiatów będą mają próbę po mszy św. o   godz. 10 00.   

                                                                                        Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny

                  O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e

                     Zesłanie Ducha Świętego 9. 06. 2019 r.    
       
                                                                                   
1.  Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. W przyszłą niedzielę jest Uroczystość Św. Trójcy. W poniedziałek, 10 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła.
W tym dniu msza św. o  godz. 17 00.

2. Spotkanie Zespołu synodalnego w środę  po mszy  św. Materiały do odebrania są na  stoliku

3. Intencje mszalne....

4. Dziękujemy za troskę o  kościół,  pani Todzi za troskę o kwiaty oraz pani Teresce  i    synowi Krzysiowi za porządki wokół figury Pana Jezusa na cmentarzu , panu Stanisławowi za  porządek wokół kościoła . Serdeczne -  Bóg zapłać ! Panu Mirosławowi Serkowskiemu za podłączanie  wody przy kościele .

5. Prasa katolicka , Gość Niedzielny.

6.  Zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała . W tym roku proszę o przygotowanie
           ołtarzy na procesję  Bożego Ciała mieszkańców ulic:
           I -  ołtarz obok posesji pani Danusi Kaczyńskiej ul. Żytnia 8
           II – ołtarz   ul. Żytnia, obok domu p. Lubińskich
           III – ołtarz skrzyżowanie ulic Wiejskiej i Krótkiej .
           IV -  ołtarz  ul. Robotnicza przy posesji nr 9
Msza św. będzie na parkingu przed boiskiem . O przygotowanie miejsca do odprawienia  mszy św. proszę mieszkańców Osiedla pod lasem . Dziewczynki do sypania kwiatów będą miały próbę w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10 00
.


   

                                                                                        Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny

Ogłoszenia  duszpasterskie
6 niedziela wielkanocna 19. 05. 2019 r.    

       

   
                                                                               
1. W przyszłą niedzielę jest Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Dzisiaj jest Dzień Matki. Pamiętamy w modlitwie o naszych mamach, z życzeniami wyrażamy wdzięczność .

3.  W tym tygodniu młodzież będzie miała sakrament bierzmowania w Jezierzycach 30 maja,  w czwartek o godz. 17 00. Bierzmowani mają spotkania: dzisiaj po mszy św. o godz. 10 00 . W Jezierzycach   we wtorek i w środę godz. 18 00. W środę  młodzi przychodzą z rodzicami , którzy założą uroczyście  im poświęcone krzyże . W środę w Jezierzycach jest spowiedź dla młodzieży bierzmowanej, świadków i rodziców.

4. Intencje mszalne…

5. Podziękowanie  panu Tomaszowi Kałuży za wykonanie wykopów pod instalację gazu przy plebanii oraz do wody zewnętrznej  przy kościele.

6.  Prasa katolicka : Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny

7. Modlitwa za zmarłych: + za śp. Ewę Mostowik  -  wieczny odpoczynek...   
                                                                                        Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny
O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e
5 niedziela wielkanocna 19. 05. 2019 r.    
       

                                                                                  
1. W dzisiejszą niedzielę jest Rocznica I Komunii św. na mszy św. o godz. 10 00.

2. Spotkanie młodzieży i rodziców, która będzie miała bierzmowanie w Jezierzycach 30 maja, jest we wtorek o godz. 18 00.

3. Intencje mszalne…

4. Podziękowania. Za wykonanie podbitki pod dachem plebanii: panom panu Władysławowi Szpakowskiemu, Michałowi Krakowiakowi i Eugeniuszowi Klukowi. Rodzicom dzieci komunijnych i pani katechetce za piękne przygotowanie i przeżycie I komunii św.

5. Prasa katolicka : Gość Niedzielny .

6.  Modlitwa za zmarłych:  + za śp. Małgorzatę Madejską -  wieczny odpoczynek …
   
                                                                           Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny
O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e
IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza 12. 05. 2019 r.1. Dzisiaj  w naszej parafii jest I Komunia Święta na mszy św.  o godz. 12 00. Biały tydzień dzieci komunijnych będzie trwał od poniedziałku do piątku. Msze św. w Biłam tygodniu będą odprawiane o godz. 18 00.

2. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10 00, jest  Rocznica I Komunii św. Przygotowanie dla dzieci z Rocznicy jest w poniedziałek o godz. 17 00. Spowiedź dla dzieci z Rocznicy  i ich  rodzin  jest w piątek od godz. 16 00.

3. Nabożeństwa Majowe ku czci Matki Bożej odprawiane są w tygodniu  po mszy św., w niedziele po mszy św. o godz. 10 00.

4. Podziękowania rodzicom dzieci komunijnych. Teren wokół kościoła: klomby, kwiaty kościele: pomogli w wymianie wykładzin  na ławkach. Pięknie udekorowali i wysprzątali kościół i złożyli dar ołtarza  na chrzcielnicę. Dziękuję p. Czesławowi Szymańskiemu za wykoszenie trawy przy kościele oraz za pomoc w wykopaniu wykopu pod rure gau przy plebanii, także p. Piotrowi Robakiewiczowi.

5. Pragnę gorąco podziękować Zakładowi Kastyl za nowe wykładziny na ławkach w kościele, za ten dar ofiarowany dla naszego kościoła pani  właścicielce  Iwonie Kawałko.

6. Prasa Katolicka : Gość Niedzielny

7. Intencje mszalne...
 
                                                                                      Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny
O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e
Niedziela Miłosierdzia Bożego 28. 04. 2019 r.
1. W dzisiejszą  niedzielę jest - Święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. W koronce do Miłosierdzia Bożego powtarzamy: „ miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Z tych słów wynika, że nikt z nas nie może być wyłączony z nurtu Miłosierdzia Bożego. Każdy go potrzebuje tak jak życiodajnej wody.  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i procesja po mszy św. o godz. 10 00  .   W dzisiejszą niedzielę zbiórka przed kościołem na Caritas .

2.  Jutro 29 kwietnia, jest Uroczystość św. Wojciecha , głównego patrona Polski. Msza św. w tym dniu o godz. 17 00.

3. 1 maja w środę, jest odpust parafialny naszego patrona św. Józefa Rzemieślnika. Uroczysta  msza św. o godz. 10 00, po mszy procesja wokół kościoła. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. Marek Mackiw,  proboszcz parafii św. Najświętszego Zbawiciela w Ustce .

4.  W piątek 3 maja jest Uroczystość Najś. Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu msze św. o godz. 10 00  i  12 00 .

4.  Intencje mszalne. W tym tygodniu we wtorek mszy św. nie będzie.

5. Prasa katolicka: Gość Niedzielny

6. Modlitwa za zmarłych: + śp. Karol Paszyński, wieczny odpoczynek …..

                                                                                      Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny


O g ł o s z e n i a  d u s z p a s t e r s k i e
Niedziela Zmartwychwstania  Pańskiego 21. 04. 2019r1. Od Wigilii Paschalnej cały Kościół raduje się ze Zmartwychwstania Pańskiego. Procesją rezurekcyjną oznajmiliśmy tę prawdę całemu światu. Ostatnie słowo należy do Chrystusa, gdyż zwyciężył  śmierć, szatana i grzech. Niech wielkanocne wydarzenia sprawią, że będziemy świadkami Zmartwychwstałego.

2. W poczuciu wdzięczności pragnę skierować słowa podziękowania do wszystkich tych, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę. Wszystkim , którzy znaleźli czas na modlitwę , adorację Najświętszego Sakramentu , w tym wyjątkowym czasie spotkali się z Chrystusem  . Panu organiście Mieczysławowi  za prowadzenie śpiewu , ministrantom, naszym lektorom, panu lektorowi Jarosławowi Madejskiemu, chórowi Pasjonata za uświetnienie uroczystości - Składam serdeczne Bóg zapłać . Za zrobienie ciemnicy - Pani Teresce i pani Danusi,  parafianom    z  ulic : Słonecznej, Bocznej i Miodowej,  którzy  wykonali piękny Grób Pański,  pragnę podziękować .

3. W przyszłą niedzielę jest Święto Miłosierdzia Bożego. - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i procesja o godz. po mszy św. o godz.10 00. W tym dniu przed kościołem będzie zbierana ofiara na Caritas

4. Przez cały tydzień trwać będzie Nowenna do Miłosierdzia Bożego -  przed mszą św. W dni powszednie, a dziś i jutro przed mszą św. o godz. 12 00.

5. Msze św. będą odprawiane o godz.17 00 . We wtorek i w czwartek mszy św. nie będzie.

6. Intencje mszalne....  

7.  Życzenia świąteczne


Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny


Ogłoszenia duszpasterskie

Wielki  Tydzień 14. 04. 2019 r.


Niedziela Palmowa - Wielki  Tydzień. Tajemnica Wielkiego Tygodnia jest niezmiernie głęboka  . Dla nas wierzących jest to szczególny czas roku liturgicznego.

W. Czwartek i w W. Piątek uroczystości  będą odprawiane  o godz. 18 00.

Wielki Czwartek-dzień ustanowienia sakramentów EUCHARYSTII i KAPŁANSTWA. Msza św. Wieczerzy Pańskiej, po mszy przenosi się Najświętszy Sakrament do Ciemnicy .  Adoracja w tym dniu  do godz. 20 00
– w godzinach rannych  w Katedrze odprawiana  jest  Msza Św. Krzyżma , podczas , której biskup błogosławi oleje używane do namaszczenia chorych i krzyżmo służące do namaszczania podczas święceń kapłańskich , chrztu i bierzmowania

Wielki Piątek - dzień męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu.  Rozpoczęcie adoracji w Wielki Piątek od godz. 10 00.

Nabożeństwo Wielkiego Piątku: Liturgia Słowa Bożego, Modlitwa powszechna, Adoracja Krzyża , Komunia św. Po nabożeństwie wieczornym  przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.

W godzinie Miłosierdzia Bożego o godz. 15 00, odmówimy Koronkę, następnie, Droga Krzyżowa .  Po nabożeństwie wieczornym  przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego . Adoracja  do godz. 21 00.   Okazja do spowiedzi  po nabożeństwie Wielkiego Piątku.

W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły  

Wielka Sobota  - Wigilia Paschalna  o godz. 21 00 / świece /

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.  Rozpoczniemy adorację od godz.  9  00.

Przed południem poświęcenie  pokarmów: godz. 9 00,   10 00,  11 00 ,  12 00,  13 00,  14 .Ofiary zbierane w czasie poświęcenia  przeznaczone są na kościół .

Wigilia Paschalna  -  godz. 21 00

– poświęcenie ognia i Paschału , uroczyste Orędzie Paschalne,  Liturgia Słowa Bożego  Odnowienie  przyrzeczeń chrzcielnych . Eucharystia zakończy się procesją    rezurekcyjną wokół kościoła .

Rezurekcja  z procesją wokół kościoła !

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
   

1.    Msze św.  w tym   dniu o godz. 10 00 i o godz. 12 00                                     
              
2.    W drugim dniu Świąt Wielkanocnych msze święte jak w niedzielę.

     
-   Intencje mszalne ......
   
-   Bóg zapłać za posprzątanie kościoła .
      
-   Grób Pański przygotowują w tym roku mieszkańcy ulic  Słonecznej,  Bocznej i Miodowa.  Pracę rozpoczniemy w środę o godz. 18 00  .
 
     
Caritas zbiera skarbonki  z postną jałmużną.
     
-  We wtorek  od godz. 9 00 są  odwiedziny chorych.
-  W przedsionku Kościoła  Caritas naszej parafii oferuje palmy .  Fundusz ten  przeznaczony jest  na  działalność Caritas .
-  Spotkanie Ministrantów - przygotowanie liturgii, w czwartek,  piątek i sobota  o godz. 9 00

Plan Adoracji w Wielkim Tygodniu :


                           
10 00  - do 11 00   ul. Parkowa i Ku Słońcu , Miętowa , Ziołowa , Rumiankowa, Złota, Przyjazna ,Pogodna , Kaszubska

11 00 – do 12 00    ul. Słupska i  wszystkie ul. od ul. Spacerowej   / Kwiatowa,  Lawendowa, Migdałowa, Ogrodowa itd./

12 00 - do 13 00    Niewierowo i Swochowo , Siemianice - Wieś   /Wiejska, Żytnia , Robotnicza itd./

13 00 – do 14 00        Osiedle pod lasem , Kasztanowa i wszystkie  ulice wokół Kasztanowej na tym osiedlu.

14 00 – do  15 00  Żywy Różaniec i Apostolstwo Matki Bożej PDŚ

15 00  -  do 16 00   dzieci , dzieci komunijne  i młodzież przygotowująca się do bierzmowaniaKs. Proboszcz Mirosław Konieczny


                                                                                                                   


Ogłoszenia duszpasterskie
3 niedziela Wielkiego Postu 24. 03. 2019 r.

  

1. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Rekolekcje będzie prowadził Ks Grzegorz Grabowski wikariusz parafii św. Matki Teresy z Kalkuty w Koszalinie. W dzisiejszą niedzielę na mszach św. jest nauka ogólna na rozpoczęcie Rekolekcji. Rekolekcje będą trwały do środy  włącznie. Msze św. w Rekolekcje  w  poniedziałek, wtorek i w środę:  o godz. 8 30  i o godz.18 00. Rekolekcje  dla dzieci i młodzieży wg .. planu ustalonego w szkole w Siemianicach.

2. Spowiedź w środę od godz. 8 00 i od 17 30mW środę zakończenie Rekolekcji.

3.  Prasa katolicka : „ Gość  Niedzielny  ” , „ Mały Gość Niedzielny''

4.  Intencje mszalne ...

5.  W sobotę o godz. 10 00 jest przygotowanie dla dzieci z kl. III do I komunii św.  

6.  Bóg zapłać za posprzątanie kościoła .  Od dzisiejszej   niedzieli do  Niedzieli Palmowej włącznie przed Kościołem  jest zbierana ofiara na kwiaty do Bożego Grobu.

7.  Wybory sołtysa – w środę 27 marca w szkole w Siemianicach o godz. 18 00.

8. Modlitwa za zmarłych  - wieczny odpoczynek …


Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego