Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia

 
 
 

Ogłoszenia duszpasterskie
VI niedziela wielkanocna - 9. 05. 2021 r.


1. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. O godz. 20 00 msza św. i nabożeństwo fatimskie z różańcem fatimskim, który zakończymy apelem maryjnym  ok. godz. 21.

2. W najbliższą sobotę, 15 maja, uroczystość Pierwszej Komunii Świętej . Msza św. dla kl. III a  o godz. 10 00,  kl. III b  o godz. 12 00, kl. III c  o godz. 14 00. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

3. W czwartek odbędzie się spotkanie przygotowujące do Komunii św. o godz. 17 00  - kl. III a, o godz. 17 30 -  kl. III b,  o godz. 18 00 -  kl. IIIc W poniedziałek jest spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin od godz. 16 00. Sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła  w środę o godz. 17 30.


4. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnoił dary i charyzmaty.


5. Msze św. w tym tygodniu : w poniedziałek o godz. 8 30,  wtorek, środę, czwartek , w piątek o godz.  17 00,  w sobotę -  msze  I komunii  o godz. 10 00,  12 00 i  14 00.


6. Intencje mszalne

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny

8. Przypominam o zarządzeniach związanych z pandemią . W kościele jest obowiązek
zakrywania nosa i ust.  Starajmy się zachować te zarządzenia , ze względów bezpieczeństwa naszego i innych.


9. Dziękuje za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne nr konta /25 1240 5790 1111 0010 4738 0722 / na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie naszej świątyni.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności + śp. Wiesław Supieta  i + śp. Andrzej Winiarski
-  wieczny odpoczynek ..

11. W nowym tygodniu niech Pan Bóg udzieli wam obitych łask Bożych i zdrowia .

Ks. Proboszcz Mirosław KoniecznyOgłoszenia duszpasterskie
V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 2 maj 2021


1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia zapraszam na nabożeństwo majowe, w dni powszednie po mszy św., a w niedzielę po mszy św. o godz. 10 00.

3. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Tego dnia Msze w kościele o godz. 10 00 i 12 00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o 17 00 pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W pierwszy piątek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 16 00. O godz. 17 00 msza św. do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. Dzisiaj  po mszy św. o godz.10 00 jest zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

7. W tym tygodniu odbędą się spotkania  przygotowujące do Pierwszej Komunii św. :
- w wtorek po mszy o godz. 17 00 - kl. III a, w środę - kl. III b, w czwartek – kl. III c

8. W sobotę 15 maja  jest I Komunia Święta .

9.  
Msze św. w tym tygodniu : w poniedziałek o godz. 10 00 i 12 00,   wtorek, środę, czwartek i w piątek o godz. 17 00, w sobotę - msze św o godz. 8  30 .
 
10. Intencje mszalne

11. Prasa katolicka: Gość Niedzielny


12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Zdrowia i błogosławionej niedzieli.

Ks. Proboszcz Mirosław KoniecznyOgłoszenia duszpasterskie


IV NIEDZIELA WIELKANOCY – Niedziela Dobrego Pasterza, 25  kwietnia 2021


1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.

2. W sobotę 1 maja będziemy przeżywać Odpust Parafialny św. Józefa Rzemieślnika. Msza św. o godz. 10 00. Mszę św. Odprawi i kazanie wygłosi ks Mariusz Drogosz proboszcz parafii w Objeżdzie. Od  wtorku  przed mszą św. będziemy uczestniczyć  w nowennie do św. Józefa. W Roku św. Józefa módlmy się za Jego pośrednictwem w intencji naszych rodzin .

3. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia po mszy św. a w niedzielę po mszy św. o godz. 10 00 Nabożeństwo Majowe.
  
4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 10 00, zmiana tajemnic Różańcowych .

5. Msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek o godz. 8 30, wtorek, środę, czwartek , w piątek o godz. 17 00, w sobotę - msze św  o godz. 10 00 msza św odpustowa, o godz. 14 00 - msza św. ślubna.

6. Intencje mszalne

7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny.

8. Krzyż przydrożny na Osiedlu - Wiktoria Park. Jest decyzja o budowie nowego krzyża. Zwracam się do mieszkańców tego osiedla pomoc w realizacji tego zadania.  

9. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne [nr konta parafii:  25 1240 5790 1111 0010 4738 0722 ] na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień,  zdrowia  i błogosławionej niedzieli.

Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny
Ogłoszenia duszpasterskie
II NIEDZIELA WIELKANOCY - Niedziela Miłosierdzia Bożego 11 kwietnia 2021


1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbierana jest ofiara Caritas na potrzebujących.

2. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami.

3. Po Mszy św. o godz.10 00 spotkanie Żywego Różańca.

4. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

5. W tym tygodniu odbędą się spotkania z rodzicami  przygotowujące do Pierwszej Komunii św.:- w wtorek po mszy o godz. 17 00  - kl. III a, w środę - kl. III b, w czwartek – kl. III c

6. W sobotę 15 maja  jest I Komunia Święta .

7. Msze św. w tym tygodniu : w poniedziałek o godz. 8 30,  wtorek, środę, czwartek,
w piątek o godz. 17 00, w sobotę - Msze św  o godz. 8 30 i 9 00.
 
8. Intencje mszalne

9. Prasa katolicka: Gość Niedzielny

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

11. W ubiegłym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby: śp. Zofii Powęzka, Marianny Goch, Haliny Mackiewicz i Heleny Jurkowskiej - wieczny odpoczynek...Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - 4.04.2021

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE


1. Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy Drogim Parafianom i Gościom najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt. Kościół dzisiaj uroczyście nam ogłasza, że Zmartwychwstały Chrystus jest Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana. Otwiera nam drogą do życia wiecznego. Z Nim i my zmartwychwstaniemy do nowego Życia!  Zdrowia i Błogosławionych Świat Zmartwychwstania.
2. Msze św. w naszym kościele
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA:  8.00, 10.00, 12.00,
Msza św. o godz. 8,oo zostanie odprawiona za parafian w intencji o ustanie pandemii i powrót do normalności w życiu codziennym, pamiętamy w modlitwie o chorych.
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY: 8.00, 10.00,  12.00,
Składka będzie przeznaczona na KUL.
3. Trwa Oktawa Wielkanocy. Kto nie mógł być w kościele w Święta, niech przyjdzie na mszę św. wielkanocną w tygodniu!
4. W Oktawie wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
5. Trwa nowenna od Miłosierdzia Bożego. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego i będzie to początek Tygodnia Miłosierdzia. Przed kościołem Caritas kwestować będzie do puszek na pomoc potrzebującym.
6. Intencje mszalne.
7. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich, którzy przyczynili się, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała godną oprawę.
Wszystkim, którzy znaleźli czas na modlitwę , adorację Najświętszego Sakramentu, Służbie liturgicznej, ministrantom, lektorom - Składam serdeczne podziękowanie. Dziękuję za przygotowanie ciemnicy - Pani Teresce i paniom które pomagały, dziękuje również pani Agnieszce Dacków za wykonanie Grobu Pańskiego i wszystkim którzy również pomagali.
8. Dziękuje wszystkim ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu.
9. Życzę, zdrowych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa – 28. 03. 2021 r.


1.
Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia . Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną w Wielką Sobotę.
W związku z szalejącą pandemią koronawirusa i nowymi przepisami – proszę o zachowanie wszystkich wymogów sanitarnych – zajmujmy miejsca wyznaczane kartkami. Ponadto w czasie świąt, gdy limit wiernych w świątyni będzie wyczerpany – załączać będziemy zewnętrzne nagłośnienie.
Maseczki obowiązują w kościele i na placu przed  kościołem !!!

Wciąż aktualna jest dyspensa biskupa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., która obejmuje również Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego . Wiernych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach odprawianych w kościele zachęcam do duchowej łączności z odprawianymi w kościołach Mszami św. i nabożeństwami, transmitowanymi za pośrednictwem telewizji, radia i internetu.
2. Wielki Tydzień
Msze św. tygodniu: w poniedziałek o godz. 8 30, we wtorek i w środę o godz. 17 00-
Triduum Paschalne W. Czwartek, W. Piątek i W. Sobotę o godz. 18 00


Wielki Czwartek -  Msza Wieczerzy Pańskiej  .

Piątek - Liturgia Męki Pańskiej
 
* wszystkich między 18 i 60 rokiem życia obowiązuje  post ścisły , a od 14 roku życia  wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

* W Wieki Piątek o godz. 15 00, Droga Krzyżowa i rozpoczęcie   Nowenny do Miłosierdzia Bożego .
Wielka Sobota - Wigilia Paschalna

Święcenie pokarmów na placu przed kościołem o godz. 9 00, 10 00 , 11 00, 12 00.

w Niewierowie przy placu zabaw o godz. 12 30
w Swochowie przy krzyżu o godz. 13 00
* nie kładziemy koszyczków ze święconkami tylko trzymamy w dłoniach i zachowujemy dystans   minimum 1,5 m od innych osób .

3. Niedziela Zmartwychwstania *  Nie będzie procesji rezurekcyjnej.

Msze święte o godz.  8 00 ,   10 00 ,   12 00 .

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego