Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach

I niedziela adwentu - 29 listopada 2020 r.

1.Dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem świętego i radosnego oczekiwania pełnego zadumy, skupienia, medytacji i modlitwy. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

Wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza św. Roratnia. W tym tygodniu Roraty : we wtorek , środę i w czwartek  o godz. 17.00.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego sakramentu w piątek od godziny 16 00 i okazja do spowiedzi świętej. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu.

3. Spotkania i z młodzieżą przed sakramentem Bierzmowania i sakrament pokuty:
- w środę
2 grudnia, godz. 17 30 - I grupa młodzieży nr 1 – 10
godz. 18 00 – II grupa  nr 11 - 20
- w czwartek
3 grudnia, godz. 17 30 - III grupa młodzieży nr 21 - 30
godz. 18 00  - IV grupa młodzieży nr 31 – 40
- w piątek
4 grudnia, godz. 17 30 - V grupa młodzieży nr 41 – 56

4. Msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek w święto św. Andrzeja – mszy św. o godz. 8 30, we wtorek, środę, czwartek i piątek o godz. 17 00 , w sobotę o godz. 8 30.

5. Intencje mszalne.

6. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom / duże świece – 15 zł, małe 6 zł/. Są też kalendarze na rok 2021 - 10 zł. -  Pan organista w tym roku nie roznosi opłatków do domów. Opłatki można nabyć w Kościele i na plebanii.

7. Pragnę serdecznie podziękować  parafianom za składane ofiary w kościele i na konto parafialne/ nr konta 25 1240 5790 1111 0010 4738 0722. Chorym parafianom,  życzmy wraz modlitwą - powrotu do zdrowia i duszo siły. Wszystkim parafianom opieki Bożej, w nowym tygodniu.   Niech Pan Bóg nas zachowa i nam błogosławi.

ks Mirosław Konieczny – proboszcz

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 22  listopada  2020 r

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Adwentu .

2. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas wypominek  polecamy naszych bliskich zmarłych . W dni powszednie 15 minut przed mszą św. , w niedzielę przed mszą o godz. 12 00.

3. Spotkania z młodzieżą przed  sakramentem Bierzmowania.

- w  środę  25 listopada,  godz. 17 30 - I grupa  młodzieży  nr 1 – 10
                                         godz. 18 00 – II grupa  nr 11 - 20
- w  czwartek  26  listopada,   godz. 17 30 - III grupa młodzieży nr 21 - 30

godz. 18 00  - IV grupa młodzieży nr 31 – 40
-  w piątek  27 listopada,      godz. 17 30  - V grupa młodzieży  nr 41 – 50

4.  Msze św. w tym tygodniu : w poniedziałek – mszy św. nie będzie, we  wtorek , środę, czwartek i piątek  o godz. 17 00 , w sobotę o godz. 8 30.

5. Intencje mszalne...

6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Adwentu . Od przyszłej niedzieli można nabyć  Świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom / duże świece – 15 zł, małe 6 zł/. Są też kalendarze na rok 2021.- Pan organista w tym roku nie roznosi opłatków do domów. Opłatki można nabyć w Kościele i na plebanii.

7.  Pragnę serdecznie podziękować  parafianom za składane ofiary w kościele i na konto parafialne / nr konta 25 1240 5790 1111 0010 4738 0722 /. Chorym parafianom, życzmy wraz modlitwą -  powrotu do zdrowia i duszo siły. Wszystkim parafianom opieki Bożej, w nowym tygodniu. Niech Pan Bóg nas zachowa i nam błogosławi.

8. Modlitwa za zmarłych : w ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności + śp.  Karol  Zmełty lat 51 oraz śp. Henryk Gregorek  lat 79  – wieczny odpoczynek …..

ks Mirosław Konieczny – proboszcz