Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia

 
 
 

Ogłoszenia duszpasterskie
20 niedziela zwykła - 14. 08. 2022 r
 


1. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia  o godz. 8 00,  10 00 i 12 00 .

2. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

3. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

4. W tym tygodniu msze św. o godz. 17 00.

5. Intencje mszalne.

6. Prasa katolicka : Gość Niedzielny.

7. W tym tygodniu patronują nam:
- środa, 17 sierpnia - Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;
- sobota, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji,  doktor Kościoła.

8. Dziękuje za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne nr konta / 25 1240 5790 1111 0010 4738 0722 / na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie naszej świątyni, Dziękuję również za wpłaty na konto przeznaczone na organy do naszego kościoła .

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz błogosławieństwa Bożego

10. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb
śp. Sylwii Cygan, w środę o godz. 11 30 w naszym kościele msza św. pogrzebowa za śp Zdzisława Pawłowskiego . Niech miłosierny Pan, okaże im łaskę i wprowadzi do krainy życia wiecznego.Ogłsozenia duszpasterskie
19 niedziela zwykła - 7. 08. 2022 r
 11. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.


2 . W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 8 sierpnia - Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;
- wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;
- środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;
- czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

3.  W tym tygodniu msze św. w poniedziałek  o godz. 8 30 ,we wtorek , środę  i czwartek , piątek o godz. 17 00  w sobotę o godz. 8 30 i 9 00    

4. Intencje mszalne.…

5. Prasa katolicka, Gość Niedzielny.

6. W ubiegłą niedzielę  z diecezji  wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę.   Łączymy się duchowo z pielgrzymami wędrującymi do Matki Bożej.
 
7. Dziękuje za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne nr konta / 25 1240 5790 1111 0010 4738 0722 / na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie naszej świątyni, Dziękuję również za wpłaty na konto przeznaczone na organy do naszego kościoła .

8. W nowym tygodniu niech Pan Bóg udzieli wam obitych łask Bożych i zdrowia .
O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e   

XIII Niedziela Zwykła - 26  czerwca  20221. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna).

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w piątek od godz. 16 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź , nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed mszą świętą.

4. Msze św. w tym tygodniu : w poniedziałek ,  wtorek,  środę,  czwartek i w piątek o godz.  17 00,  w sobotę -   msza św.  o godz. 8  30 .
 
5. Intencje mszalne.

6. Prasa katolicka : Gość Niedzielny.

7. Pragnę serdecznie podziękować  parafianom za składane ofiary w kościele i na konto parafialne / nr konta 25 1240 5790 1111 0010 4738 0722

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Zdrowia  i błogosławionej niedzieli.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg wezwał do siebie: śp. Andrzeja Frydrychowicza i śp. Jana Spryszaka – Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:
- wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;
- środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.Ogłoszenia duszpsterskie

12 niedziela zwykła 19. 06. 2022 r  


1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.  

2. W czwartek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

3. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W każdą środę w naszym kościele wieczorną Eucharystię  poprzedzamy  Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.
W dzisiejszą niedzielę Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży o godz. 10 00.  

6.  Msze św. w tym tygodniu o godz. 17 00 , w poniedziałek msza św. o godz. 8 30. w sobotę -  msza o godz. 14 00.  
 
7.  Intencje mszalne.

8.  Prasa katolicka : Gość Niedzielny.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i
   opieki Matki Najświętsze . Zdrowia oraz błogosławionej niedzieli.


   
                                                                                        Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny
O g ł o s z e n i a d u s z p a s t e r s k i e  NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
12. 06. 2022 r.

                                                                                   
Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2.  W dzisiejszą niedzielę jest Rocznica I Komunii św. na mszy św. o godz. 10 00.
   
3. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem  Bożego Ciała . Msze Święte tego dnia o godz. 8 00 i 10 00  Po mszy św. o godz. 10 00 wyruszy z kościoła procesja Bożego Ciała.  Przejdziemy kolejno ulicami : Migdałową, Wiśniową do ulicy Ogrodowej , następnie ulicą Agrestową, Spacerową i Rzemieślniczą. Na zakończenie procesji, ul. Kościelną wrócimy do kościoła  W tym roku proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję  Bożego Ciała mieszkańców ulic  :
I -  ołtarz,  na ulicy Migdałowej koło domu nr 11a. Ołtarz ten przygotowują mieszkańcy ulicy Migdałowej.  
II – ołtarz,  ulica Wiśniowa naprzeciwko domów nr 14 i 15. Ołtarz ten przygotowują mieszkańcy ulicy Wiśniowej.
III – ołtarz na skrzyżowaniu ul. Spacerowej i Agrestowej.   Ołtarz ten przygotowują  mieszkańcy ul. Spacerowej i Agrestowej.
IV -  ołtarz  na skrzyżowaniu ulic Spacerowej i Rzemieślniczej / koło poczty / ołtarz ten przygotowują mieszkańcy ulicy
 Rzemieślniczej i Pogodnej. Po IV - Ołtarzu procesja powróci do kościoła . Dziewczynki do sypania kwiatów mają próbę we wtorek po mszy św.

Intencje mszalne....

Prasa katolicka , Gość Niedzielny.

W przyszłą niedzielę będzie zakończenie Roku Szkolnego podczas mszy św. o godz. 10 00. Zapraszam dzieci i młodzież nauczycieli i katechetów.

7.  
W tym tygodniu patronują nam:
- poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;
- środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;
- piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.


Ogłoszenia duszpasterskie
Zesłanie Ducha Świętego
- 5. 06. 2022 r.


1.  Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia.


2. Jutro, w poniedziałek, 6 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza Św. tego dnia o godz. 17 00.

3. Jubileusz 50 - lecia Diecezji Koszalińsko -kołobrzeskiej – odbędzie się 25 czerwca w Koszalinie w Amfiteatrze.  Jest zamówionych 15 kart wstępu dla naszej parafii. W tym tygodniu będzie można je odebrać.


4. W przyszłą niedzielę 12 czerwca jest - Rocznica Pierwszej Komunii św. podczas mszy św. o godz. 10 00.
Spowiedź dla dzieci z Rocznicy w piątek od godz. 16 00. Spotkanie przygotowujące do Rocznicy w czwartek o godz. 17 30.

5. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.


6. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej.

7. W środę po Mszy Św. wieczornej spotkanie parafialnego zespołu synodalnego.7. W przyszłą niedzielę, 12 czerwca , będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.

8. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w piątek rozpocznie się mszą św. o godz. 17 00 i po mszy czuwanie młodzieży.


9. Msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek , wtorek ,  środę, czwartek, i w piątek o godz.  17 00,  sobotę msza św. o godz.8 30.  

10. Intencje mszalne .

11. Prasa katolicka - „Gość Niedzielny ”,  „ Miłujcie się” dla młodzieży.


12. W ubiegłą niedzielę w naszej parafii odbyła się wizytacja Biskupia . Dziękuję wszystkim za przyjęcie ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego i owocne spotkanie z ks. Biskupem .


13. Modlitwa za zmarłych. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności z naszej parafii Iwona Malek -  lat 49, polecajmy Ją Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.


14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli

Ks. proboszcz Mirosław Konieczny


                        

O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e

                 Wniebowstąpienie Pańskie -   29. 05. 2022 r.


1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie i  uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2. W dzisiejszą niedzielę w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej parafii odbywa się wizytacja biskupia, gościmy ks. Biskupa Koadiutora Zbigniewa Zielińskiego i  ks kapelana Sebastiana Przybyłę. Ks. Bp uczestniczy w każdej mszy św. Podczas  mszy św.  o godz. 8 00 powitamy ks. Bpa. Ks. Biskup  a odprawi  mszę św. o godz. 10 00. Podczas mszy św. o godz. 12 00, wygłosi Słowo Boże,  a o godz. 15 00  odprawi Nabożeństwo Majowe i spotka się z grupami modlitewnymi : Żywy Różaniec, Lektorzy, Apostolstwo Matki Bożej Patronki Dobrej Śmieci, Stowarzyszenie Rodzin Szensztackich - Matki Bożej Wędrującej, Caritas , Szkolne Koło Caritas, Radą Parafialną, Zespołem Synodalnym. W drugim  dniu wizytacji w poniedziałek,  ks. Bp  odwiedzi Szkołę podstawową  w Siemianicach.

3. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszam na Mszę Świętą, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe z  Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po mszy św.

6.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
   - w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 16 00;
   - w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16 00.
 - w sobotę modlimy się  do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi po Mszy Świętej o godz. 8 30.

Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

Rocznica Pierwszej Komunii św. w naszej parafii będzie 12 czerwca podczas mszy św. o godz. 10 00.

Msze św. w tym tygodniu : w poniedziałek i w sobotę o godz. 8 30, we wtorek, środę, czwartek, i piątek o godz. 17 00 .
 
 Intencje mszalne.

Prasa katolicka : Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się .

 Niech w nowym tygodniu Pan Bóg nam Błogosławi.


                                                                                               Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny
Ogłoszenia duszpasterskie
VI niedziela wielkanocna - 22. 05. 2022 r.1.Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

2.Dzisiaj w Słupsku odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „I ślubuję Ci". Marsz rozpocznie się w kościele pw. Maksymiliana Kolbego Mszą o godz. 13 pod przewodnictwem bp. Zbigniewa Zielińskiego, a zakończy festynem na placu przy kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Serdecznie zapraszam do udziału.

3. W sobotę, 21 maja, odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Rozpoczynamy - Biały tydzień. Msze św. w Białym tygodniu dla dzieci komunijnych od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 17 00.

3. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii odbędzie się wizytacja biskupia ks. Biskupa Koadiutora Zbigniewa Zielińskiego. Ks. Bp będzie obecny na każdej mszy św. na mszy św. O godz. 8 00 powitamy ks. Bpa. Ks. Biskup  a odprawi  mszę św. o godz. 10 00.  Podczas mszy św. o godz. 12 00, wygłosi Słowo Boże. Ks. Bp o godz. 15 00 odprawi nabożeństwo i spotka się z grupami modlitewnymi  Żywy Różaniec , Apostolstwo Matki Bożej Patronki Dobrej Śmieci, Stowarzyszenie Rodzin Szensztackich Matki Bożej Wędrującej , Caritas , Szkolne Koło Caritas , Radą Parafialną , Zespołem Synodalnym. W drugim wizytacji w poniedziałek odwiedzi szkołę podstawową w Siemianicach.

4.W środę po mszy św. jest spotkanie lektorów przygotowujące do liturgii w czasie wizytacji.

5. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

6. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszam na Mszę Świętą,  będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

7. Nabożeństwo majowe w naszym kościele po mszy św. o godz. 17 00.

8. Msze św. w tym tygodniu :od poniedziałku do piątku o godz.  17 00, w sobotę - o godz. 8 30.
 
9. Intencje mszalne

10. Prasa katolicka : Gość Niedzielny.

11. Nagłośnienie na zewnątrz kościoła. Dziękuję Jarosławowi Bronieckiemu i jego tacie Bogdanowi za montaż nowych głośników. Rodzicom dzieci komunijnych dziękuję za dar dla kościoła 5 tys. / ornat, alba, głośniki /.

12. Dziękuje za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne nr konta / 25 1240 5790 1111 0010 4738 0722 / na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie naszej świątyni.

13. W nowym tygodniu niech Pan Bóg nam błogosławi .Ogłoszenia duszpasterskie

V niedziela wielkanocna - 15. 05. 2022 r.

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.  

2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy .

4. W najbliższą sobotę, 21 maja, uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Msza św. dla kl. III a o godz. 10 00, kl. III b o godz. 12 00, kl. III c  o godz. 14 00. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

5. W niedzielę,
22 maja ulicami Słupska przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. O godzinie 13.00 w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego zostanie odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Bipskupa Zbigniewa Zielińskiego, a po jej zakończeniu uczestnicy wyruszą ulicami Słupska w kierunku parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Tam też na placu przykościelnym odbędzie się festyn rodzinny


6. W tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do Komunii św. :W poniedziałek  o godz. 17 00  - kl. III b,   o godz. 18 00 -  kl. III c . We wtorek  kl. III a - o godz. 17 30.

- W piątek jest spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin od godz. 15 00.
Sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła  w środę o godz. 16 00.

7. Msze św. w tym tygodniu : w poniedziałek o godz. 8 30,  wtorek, środę, czwartek , w piątek o godz.  17 00,  w sobotę -   msze  I komunii  o godz. 10 00,  12 00 i  14 00.
 
8. Intencje mszalne

9. Prasa katolicka : Gość Niedzielny.

10. Gościmy dziś na mszach św. w naszej parafii Rycerzy Zakonu św. Jana Pawła II . Spotkanie organizacyjne dla chętnych odbędzie się w czwartek po mszy św.

11. Dziękuje za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne nr konta / 25 1240 5790 1111 0010 4738 0722 / na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie naszej świątyni.

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności + śp. Krystyna Stodulska   -  wieczny odpoczynek


13. W nowym tygodniu niech Pan Bóg udzieli wam obitych łask Bożych i zdrowia .Ogłoszenia duszpasterskie
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 8 maj 20221. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia zapraszam na nabożeństwo majowe, w dni powszednie po mszy św. , a w niedzielę po mszy św. o godz. 10 00.

3. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 17 00.

4. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 41. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie po Mszy Świętej o godz.17 30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.

5. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

6. 22 maja po raz dziesiąty ulicami Słupska przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. O godzinie 13.00 w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego zostanie odprawiona Eucharystia, a po jej zakończeniu uczestnicy wyruszą ulicami Słupska w kierunku parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Tam też na placu przykościelnym odbędzie się festyn rodzinny

7. W tym tygodniu odbędą się spotkania  przygotowujące do Pierwszej Komunii św. :
- w poniedziałek po mszy o godz. 17 00  - kl. III a,  we wtorek -  kl. III b, w środę  – kl. III c

8. W czwartek po mszy św. jest spotkanie grupy synodalnej.

9. W sobotę 21 maja jest I Komunia Święta . Wizytacja biskupia - 29 i 30 maja.

10. Msze św. w tym tygodniu : w poniedziałek ,  wtorek,  środę,  czwartek i w piątek o godz.  17 00, w sobotę - msza św. o godz. 8  30 .
 
11. Intencje mszalne.

12. Prasa katolicka : Gość Niedzielny.

13. Pragnę serdecznie podziękować rafianom za składane ofiary w kościele i na konto parafialne / nr konta 25 1240 5790 1111 0010 4738 0722 /.
14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Zdrowia  i błogosławionej niedzieli.


                                                                                                                                                                     Ogłoszenia duszpasterskie

III NIEDZIELA WIELKANOCY - 1 maja  2022 r


1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków

2.W dzisiejszą  niedzielę jest w naszej parafii - Odpust św. Józefa Rzemieślnika. Uroczysta msza św. odpustowa jest o godz. 12 00. Mszy św. przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Dariusz Wypych Dyrektor Wydziału Katechetycznego w Koszalinie.

3.W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz.12 00 spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

4.W sobotę 21 maja jest I Komunia Święta. Wizytacja biskupia odbędzie się 29 maja .

5. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

6. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 10 00 i 12 00 . Zapraszam na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar  pokoju .

7. W piątek, 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16 00 przed mszą św.  nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
- w sobotę  nabożeństwo ku czci Matki Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy Świętej o godz. 9 00.

9. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę zdrowia i opieki Bożej.

11. W tym tygodniu patronują nam:
- poniedziałek, 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła;
- wtorek, 4 maja – Święty Florian (III/IV w.), męczennik, patron hutników i strażaków;
- piątek, 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.


12. Msze św. w tym tygodniu : w poniedziałek o godz. 8 30, wtorek o godz. 10 00  i 12 00 , w środę, czwartek i piątek o godz. 17 00, w sobotę - msza św.  o godz. 9 00 .
 
13.  Intencje mszalne.

14. Prasa katolicka : Gość Niedzielny
                                                                                                                               

Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny

Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA WIELKANOCY - Niedziela Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia 2022r

1.Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj o godz. 15 00 - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar.. Dziś przypada także patronalne święto Caritas . To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Ofiary składane do puszki przekazane będą na pomoc dla Ukrainy. Caritas naszej parafii przekazał w ubiegłym tygodniu dla dzieci z Ukrainy przebywających w ośrodku Lazur Bis w Rowach  2 tys. zł.
Dziś obchodzimy
Jubileusz 15 – lecie istnienia Caritas w naszej parafii. Msza św. jubileuszowa o godz. 10 00.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili w naszej parafii - Odpust św. Józefa Rzemieślnika . Uroczysta msza św. odpustowa będzie o godz. 12 00. Mszy św. przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Dariusz Wypych Dyrektor Wydziału Katechetycznego w Koszalinie.

W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz.12 00 spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

3. W tym tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do Pierwszej Komunii św. :w wtorek po mszy o godz. 17 30 - kl. III a, 18 00 - kl. III b, 18 30 – kl. III c

4. W sobotę 22 maja  jest I Komunia Święta .

5 .Msze św. w tym tygodniu : w poniedziałek o godz. 8 30,  wtorek, środę, czwartek o godz. 17 00 w piątek o godz. 8 30, w sobotę - msze św.  o godz. 14 00  i 16 00 z udzieleniem sakramentu małżeństwa.

6. Intencje mszalne.

7.  Prasa katolicka : Gość Niedzielny

8. W tym tygodniu patronują nam:
- poniedziałek, 25 kwietnia – Święty Marek Ewangelista (I/II w.), bliski współpracownik Świętego Pawła;
- wtorek, 26 kwietnia – Święty Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, patron Polski;
- piątek, 29 kwietnia – Święta Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.

9. Pielgrzymka do Wilna  ( św. Lipka ) 9 – 12 czerwca . koszt 990 zł. Parafia Mariacka w Słupsku  Ks. Robert Górski, tel. 602 425 913 .

10. W ubiegłym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby : śp. Barbary Masznicz i śp. Krystyny Wolak - wieczny odpoczynek

Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego