Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia

 
 
 

O g ł o s z e n i a d u s z p a s t e r s k i e
1 niedziela adwentu - 3 grudnia 2023 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela Adwentu, rozpoczynamy nowy Rok liturgiczny.  Adwent jest czasem świętego i radosnego oczekiwania pełnego zadumy, skupienia, medytacji i modlitwy. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza św. Roratnia. W tym tygodniu Roraty: dla dzieci: we wtorek,  w czwartek o godz. 17 00a oraz w sobotę o godz. 8 30. We wtorek i w czwartek , dzieci będą otrzymywać obrazki do adwentowej układanki. Proszę rodziców o przygotowanie dla dzieci lampionów.

2. W piątek, 8 grudnia, w liturgii wspominamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia  Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godz. 17 00.  W czasie mszy św. będzie poświęcenie medalików i książeczek do nabożeństwa dzieciom komunijnym. Po mszy św. jest spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.  W piątek - w uroczystość nie obowiązuję post od pokarmów mięsnych.


3. Adwentowe spotkanie młodzieży odbędzie się 15 grudnia w Słupsku w kościele NMP Królowej Różańca Świętego. Rozpocznie się o godz. 19 00.

4. Msze św. w tym tygodniu : w poniedziałek  mszy św. nie będzie,  we  wtorek, środę,  czwartek i w piątek  o godz. 17  00. W sobotę msza św. o godz. 8 30 .  

5. Intencje mszalne.  Dzisiaj po mszy św. o godz. 10 00 jest zmiana tajemnic różańcowych.

6. W przyszłą niedzielę jest Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie, przed kościołem będzie zbierana  ofiara do puszki na Fundusz  Pomocy Kościołowi na Wschodzie.


7. Prasa katolicka : Gość Niedzielny. Kalendarz diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej - 10 zł  

8. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom / duże świece – 20 zł, małe 10 zł/. – Caritas będzie rozprowadzał od przyszłej niedzieli.

9. Od przyszłej niedzieli do  czwartej adwentu tj. do 24 grudnia,  będzie wyłożona lista na zapisy - kolędy dla rodzin z tej części parafii,  w której w tym roku kolędy nie będzie, a chciałby mieć odwiedziny kolędowe. Zgłoszenie w tym terminie, można również przesłać drogą mailową -  mirexx@op.pl.  W tym roku kolęda dotyczy mieszkańców Siemianic z ulic po  lewej stronie ulicy Słupskiej jadąc ze Słupska,  oraz całych miejscowości Niewierowo i Swochowo.

10. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła można nabyć ciasto. Członkowie z Rady parafialnej przygotowali ciasto. Dochód przeznaczony jest na inwestycję -   dach budynku parafialnego, na który wpłynęło już 1300 zł.  Pragnę serdecznie podziękować  parafianom za składane ofiary w kościele i na konto  parafialne / nr konta 25 1240 5790 1111 0010 4738 0722 /. Dzisiaj, po mszy św. wraz Radą, zapraszamy na : kawę / herbatę - w budynku parafialnym , w  Sali św. Jana Pawła II.

11. Wszystkim drogim parafianom opieki Bożej, w nowym tygodniu.  Niech Pan Bóg nam błogosławi.                                                                                                                  
Ks. Mirosław Konieczny – proboszczO g ł o s z e n i a d u s z p a s t e r s k i e
33 niedziela zwykła - 19 listopada 2023 r.

1.W przyszłą niedzielę jest Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

2. We wtorek , 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

3. Przez cały listopad codziennie podczas wypominek  polecamy naszych bliskich zmarłych. W dni powszednie 15 minut przed mszą św., w niedzielę przed mszą
o godz. 12 00.

4.  Msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek  mszy św. nie będzie, we wtorek, środę, czwartek i w piątek o godz. 17  00. W sobotę msza św. o godz. 8 30.

5.  Intencje mszalne.

6. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem zbierana jest ofiara do puszki ofiara na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.


7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny . Kalendarz diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej - 10 zł  

8. Opłatki i foldery informujące o rozpoczęciu  zbiorki na dach budynku parafialnego .

9. Pragnę serdecznie podziękować  parafianom za składane ofiary w kościele i na konto parafialne / nr konta 25 1240 5790 1111 0010 4738 0722 /.

10. Wszystkim parafianom opieki Bożej, w nowym tygodniu. Niech Pan Bóg nam błogosławi.  


Ks. Mirosław Konieczny – proboszczOgłoszenia duszpasterskie

32 niedziela zwykła - 12 listopada 2023 r.

1.Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiara dziś złożona  przeznaczona jest na ten cel.

2. Przez cały listopad codziennie podczas wypominek  polecamy naszych bliskich zmarłych. W dni powszednie 15 minut przed mszą św., w niedzielę przed mszą
o godz. 12 00.

3. Msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek mszy św. nie będzie, w sobotę msza św. o godz. 8 30 i ślub o godz. 12 30, we wtorek, środę, czwartek i w piątek  o godz. 17  00.

4. Intencje mszalne.

5. W czwartek o godz. 17 30 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych, którzy nie byli na spotkaniach w ubiegłym tygodniu i  nie złożyli jeszcze deklaracji o przyjęcie dziecka do I komunii.

6. Opłatki i foldery informujące o rozpoczęciu  zbiorki na dach budynku parafialnego .

7. Pragnę serdecznie podziękować  parafianom za składane ofiary w kościele i na konto parafialne / nr konta 25 1240 5790 1111 0010 4738 0722 /, oraz przekazane na wypominki.

8. Wszystkim parafianom opieki Bożej, w nowym tygodniu. Niech Pan Bóg nam błogosławi.  

Ks. Mirosław Konieczny – proboszcz
Ogłoszenia duszpasterskie
31 niedziela   zwykła 5. 11. 2023 r.


1.Listopad to miesiąc modlitwy za zmarłych i refleksji o życiu wiecznym. Modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Wypominki za zmarłych są czytane w dni powszednie 15 minut przed mszą św. , a w niedzielę przed mszą o godz. 12  00. Modlitwa za zmarłych trwać będzie przez cały miesiąc listopad.
            
2. W czwartek, 9 listopada, przypada  święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – papieża.

3. W sobotę 11 listopada, jest narodowe święto, 105 – Rocznica  Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych Rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Zapraszam do wspólnej modlitwy i na Eucharystię w intencji Ojczyzny o godz. 9 00.
                  
4. Prasa katolicka : Gość Niedzielny.

5. Kalendarz diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej – 10 zł  

6. Intencje mszalne ......

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła .

8. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek o godz. 18 00

9. W tym tygodniu odbędą się spotkania ks. proboszcza z rodzicami dzieci komunijnych i złożenie deklaracji. Spotkania odbędą się o godz. 17 30. W środę kl. III a, w czwartek kl. III b,  w piątek kl. III c.  Rodzice, którzy nie mogą uczestniczyć w dniu wyznaczonym na spotkanie , mogą przyjść w innym dniu wraz z rodzicami innej klasy.

10. W naszym kościele  zostały zainstalowane Organy piszczałkowe.  Składam serdeczne podziękowanie wszystkim którzy włączali się w to dzieło. Dziękuję za wszystkie ofiary na zakup Organów, każdemu ofiarodawcy, za te pokaźne sumy: 10 000 i 15 000 tys. za ofiary po 1 000zł. Zebrana suma - 65 000 tys. wystarczyła na zakup instrumentu. Szczególne podziękowanie kieruję do pana Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Słupsk, pana Zbigniewa Gacha za inicjatywę oraz konkretną pomoc w realizacji tego zakupu. Dzięki temu piękny instrument - Organy piszczałkowe dla uświetnienia  liturgii  kościelnej stały się faktem. Dziękuję.  Bóg zapłać!!!

11. Dziękuję p. Irenie Kubiak i rodzinie za piękne kwiaty do kościoła.

Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny
Ogłoszenia duszpasterskie

30 niedziela zwykła -29 X 2023 r.

Koncert Finałowy Gospel z Anną Marią Mbayo w naszym kościele . Zapraszamy dzisiaj 29 października o godz. 17 00. Wstęp wolny !!!

1. W środę 1 listopada jest Uroczystość Wszystkich Świętych. Oddajemy cześć tym wszystkim świętym, którzy już weszli do chwały niebieskiej. Jednocześnie uroczystość ta jest dla nas przypomnieniem, że wszyscy mamy dążyć do świętości, a święci wskazują nam drogę do nieba, są naszymi orędownikami i otaczają nas opieką. Msze święte w naszym kościele: o godz. 8 00 i 10 00
Po mszy św. o godz. 10 00 przejdziemy w procesji na cmentarz parafialny. Na cmentarzu odbędzie się modlitwa za zmarłych i poświęcenie grobów. Na koniec, kapłan poświęci nowe pomniki, które zostały postawione w ostatnim czasie.  
2.W
czwartek jest wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych,  Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych.  W drugim dniu listopada, Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych . Bliskość uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Zmarłych nie jest przypadkowa. Stanowimy bowiem jeden Kościół: my jesteśmy jeszcze Kościołem pielgrzymującym do nieba i walczącym z grzechem; święci są Kościołem tryumfującym, a zmarli przebywający w czyśćcu są Kościołem oczyszczającym się – pokutującym . Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać  w niebie.
3. Od 1 d0 8 listopada możemy ofiarować odpust naszym zmarłym.
Warunki konieczne do uzyskania odpustu są następujące: odwiedzenie cmentarza, stan łaski uświęcającej tzn. bez grzechu ciężkiego,  oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w int. Ojca św.  
4. Listopad to miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych można składać do skrzynki przy wyjściu z kościoła, jak również i drogą internetową.  
Formularze na wypominki są wyłożone na stolikach przy wyjściu.  Modlitwa za zmarłych z wypominkami, codziennie przed każdą Mszą św.
5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek,  pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 16 00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu , adoracja  i okazja do spowiedzi.
6. W piątek - odwiedzimy chorych w domach od godz. 15.00.
7. Szkolne Koło Caritas prowadzi akcję „Zapałka nie ogrzeje ” , zebrane ofiary za rozdawane zapałki będą przekazane na zakup opału dla potrzebyjących.
8.  Msze św. w tym tygodniu : We Wszystkich Świętych o godz. 8 00, 10 00 , w czwartek – Dzień Zaduszny o godz. 8 30 i 17 00, w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17 00,  w sobotę o godz.8 30

9. Intencje mszalne.

10. Drogim parafianom wyrażam wdzięczność za składane ofiary w kościele i na konto parafialne , oraz przekazane na wypominki.

Ks.  Mirosław Konieczny – proboszcz
Tel. 605 369 838


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego