Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach

Idź do spisu treści

Menu główne

Ogłoszenia

 
 
 

Ogłoszenia duszpasterskie
Zesłanie Ducha Świętego - 19. 05. 2024 r.


1.  Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia.


2. Jutro, w poniedziałek, (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza Św. tego dnia o godz. 17 00.

3. W przyszłą niedzielę w Słupsku odbędzie się  Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się o godz. 11 00 przed kościołem św. Maksymiliana  od strony ul. Piłsudskiego, a zakończy Mszą św. o godz. 13 00 w kościele mariackim. Uczestników Marszu prosimy o ubranie się na biało.

4. W Boże Ciało będzie Rocznica Pierwszej Komunii św. na mszy św. o godz. 10 00.

5. W czwartek, 23 maja, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również o nowe powołania kapłańskie i zakonne

6. W przyszłą niedzielę, 26 maja, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.


7. 8 czerwca odbędzie się długo oczekiwany przez nas wszystkich Festyn Parafialny.
Są już  „cegiełki” po 20 zł i 50 zł. Każda cegiełka bierze udział w losowaniu nagród adekwatnie do  ich wartości.  Cegiełki -   rozprowadzane są, po każdej mszy świętej w przedsionku kościoła. Odbędą się również licytacje.  Zaczynamy od dzisiejszej niedzieli i przez dwie kolejne niedziele oraz Boże Ciało. Na dzień Festynu potrzebne będą ciasta i sałatki do grilla. Prosimy o zapisywanie się na listy, które są wyłożone na stoliku. Serdecznie zapraszamy wszystkich  do czynnego udziału w tym festynie, jeśli ktoś  ma  propozycje na  festyn , - zapraszamy.  Staramy się o sponsorów,  bo liczymy na atrakcyjne nagrody jak było poprzednio.
Cały dochód przeznaczony jest na dach budynku parafialnego.  Jak zwykle  pomoc naszych parafian jest niezbędna i nieoceniona.


8.  Msze św. w tym tygodniu w naszym kościele: w  poniedziałek , wtorek,  środę,  czwartek, i  w piątek o godz. 17 00,  sobotę msza św. o godz. 8 30.  

9.   Intencje mszalne .

10.  Prasa katolicka -   „Gość Niedzielny ”

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli                                                                           


                                                                                                                                                          Ks. proboszcz Mirosław Konieczny

                                                                                                                                                           Tel. 605 369 838
Ogłoszenia duszpasterskie
Wniebowstąpienie Pańskie - 12. 05. 2024 r.


1.Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie i uobecnia się w czasie każdej Eucharystii.
W przyszłą niedzielę jest uroczystość Zesłania Ducha św.

2. W  sobotę, 11 maja, odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Rozpoczynamy - Biały tydzień . Msze św. w Białym tygodniu dla dzieci komunijnych od poniedziałku do piątku włącznie o godz.17 00. W poniedziałek msza św. w int. nauczycieli i wychowawców, we wtorek - w int. rodziców,  rodziców chrzestnych oraz rodzeństwa, w środę - za babcie i dziadków, w czwartek o nowe powołania kapłańskie i zakonne,  w piątek- za zmarłych z rodzin.  Dziękuję rodzicom  za dar na remont dachu budynku parafialnego suma wyniosła 7650 zł.  

3. W przyszłą niedzielę jest Zesłanie Ducha Świętego. W najbliższą sobotę 18 -tego maja zapraszamy na Mszę św. wigilijną przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego
o godz. 17 00. Po mszy odbędzie się modlitewne czuwanie z udziałem młodzieży a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania – „ Jezus na Ciebie czeka "

4. W piątek 17 maja o godz. 18 30 jest spotkanie dla osób, które wyraziły chęć wyjazdu na pielgrzymkę do Włoch tym roku w  październiku.

5.  W poniedziałek, 13 maja, jest wspomnienie Naj. Maryi Panny z Fatimy. Zapraszam na nabożeństwo Fatimskie o godz. 20 00,  będziemy modlić się za nasze rodziny , za naszą ojczyznę  i o pokój dla świata.

6. Festyn parafialny odbędzie się 8 czerwca. Spotkanie przygotowujące organizatorów jest w tym tygodniu czwartek o godz.18 00. Od przeszłej niedzieli będą rozprowadzane cegiełki, podczas  Festynu z pośród tych cegiełek będą rozlosowane nagrody rzeczowe.  
W zorganizowaniu Festynu pomoże nam Gminny Ośrodek Kultury. Dochód z Festynu przeznaczony będzie na dach budynku parafialnego.

7.  Msze św. w tym tygodniu :od poniedziałku do soboty o godz.  17 00.  

8.   Intencje mszalne.

9.  Prasa katolicka : Gość Niedzielny.

10. Dziękuje za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne nr konta / 25 1240 5790 1111 0010 4738 0722 / na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie naszej świątyni, oraz przekazane na remont dachu. Ofiary które wpłynęły stanowią  sumę 42 850 zł.

11. W nowym tygodniu niech Pan Bóg błogosławi .


Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny
Ogłoszenia duszpasterskie

VI niedziela wielkanocna - 5. 05. 2024 r.


1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.  

2. W czwartek jest spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz wszystkich, którzy chcą wspomóc zorganizowanie Festynu Parafialnego, który odbędzie się 8 czerwca.

3. W najbliższą sobotę, 11 maja w naszej parafii odbędzie się  uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Msza św. dla kl. III c o godz. 10 00, kl. III b o godz. 12 00, kl. III a o godz. 14 00.Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

4. W tygodniu odbędą się spotkania przygotowujące do Komunii św. :We wtorek  o godz. 17 30  - kl. III a,   o godz. 18 30 -  kl. III b W środę kl. III c - o godz. 17 30.

- W czwartek jest spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin od godz. 15 00. Od godz. 15 00 kl. III c,  od godz. 15 30 kl. III a, od godz. 16 00 kl. III b. Sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła według ustaleń rodziców. -W piątek o godz. 17 00 jest odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

5.  Msze św. w tym tygodniu : w poniedziałek o godz. 8 30,  we wtorek, środę, czwartek i piątek  o godz. 17 00 .  w  sobotę - msze  I komunii o godz. 10 00, 12 00 i 14 00.

6. Intencje mszalne.

7. Prasa katolicka : Gość Niedzielny.

8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9.W tym tygodniu patronują nam :W poniedziałek, 6 maja – św. św. Apostołowie Filip i Jakub: Filip W środę, 8 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron naszej ojczyzny.

10. Dziękuje za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto parafialne nr konta / 25 1240 5790 1111 0010 4738 0722 / na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanienaszej świątyni. Dziękuję za wpłaty na dach budynku parafialnego .

11. W nowym tygodniu niech Pan Bóg udzieli wam obitych łask Bożych .

Ogłoszenia duszpasterskie

V NIEDZIELA WIELKANOCY - 28 kwietnia 2024 r


1.W środę rozpoczynamy  miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia zapraszam na nabożeństwo majowe, w dni powszednie po mszy św., a w niedzielę po mszy św. o godz. 10 00.


2. W środę 1 maja w naszej parafii jest - Odpust św. Józefa Rzemieślnika. Uroczysta msza św. odpustowa jest o godz. 10 00. Mszy św. przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Mieczysław Radochoński ,  proboszcz parafii w Gardnie Wielkiej .

3.W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz.10 00 spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.


4. 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

5. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 8 00 i 10 00

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
-  wyjątkowo w tym miesiącu - w czwartek odwiedziny chorych od godz. 15 00.
- w sobotę  nabożeństwo ku czci Matki Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy Świętej o godz. 8 30.

7. W tym tygodniu patronują nam:  W poniedziałek, 29 kwietnia – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę.
W środę, 1 maja – św. Józef, ziemski opiekun Pana Jezusa, którego w tym dniu czcimy jako patrona i orędownika pracujących i poszukujących pracy.
W czwartek, 2 maja – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i doktor Kościoła
W sobotę, 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników.


8. Msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek  o godz. 8 30 , we wtorek i czwartek o godz. 17 00.  W piątek  o godz. 8 00 i 10 00 w sobotę - msza św.  o godz. 8 30 .
 
9. Intencje mszalne.

10. Prasa katolicka : Gość Niedzielny


Ks. Proboszcz Mirosław Konieczny


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego